Wydanie
specjalne

Grafinet Journal

ukazuje się od 1998 r.

Wtorek, 25 czerwca 2024

egzemplarz promocyjny nr 404

Technologia Fraxel

Technologia Fraxel

Przed laserem Fraxel standardem na rynku dermatologii estetycznej w kontekście odwracania efektów starzenia się skóry były zabiegi laserem CO2, » dermatologia estetyczna

Dermatologia estetyczna

Dermatologia estetyczna jest dziedziną medyczną zajmującą się poprawianiem kondycji zdrowej skóry. Składają się na nią porady odnośnie »

Technologia Fraxel

Przed laserem Fraxel standardem na rynku dermatologii estetycznej w kontekście odwracania efektów starzenia się skóry były zabiegi laserem CO2, polegające na odrywaniu wartswy skóry i powodowanie skurczu tkanek. Pomimo dobrych wyników tego typu zabiegów pacjenci często muszą być znieczulani, a rekonwalescencja po zabiegu może trwać dość długo (nawet do dwóch tygodni).

Fraxel jest przełomowym podejściem w kontekście zabiegów skórnych. Dzięki częściowemu podejściu do wymiany skóry, które wpływa tylko na 15% - 30% skóry na sesję, czas potrzebny do wyleczenia skóry jest znacznie skrócony w stosunku do zabiegów całościowych. Pozwala to na wykorzystanie naturalnych mechanizmów autonaprawczych organizmu, który tworzy nową, zdrową tkankę skórną wolną od niedoskonałości skórnych, jednocześnie regenerując i napinając skórę w miejscach zabiegu.