Wydanie
specjalne

Grafinet Journal

ukazuje się od 1998 r.

Wtorek, 25 czerwca 2024

egzemplarz promocyjny nr 404

Technologia Fraxel

Technologia Fraxel

Przed laserem Fraxel standardem na rynku dermatologii estetycznej w kontekście odwracania efektów starzenia się skóry były zabiegi laserem CO2, » dermatologia estetyczna

Dermatologia estetyczna

Dermatologia estetyczna jest dziedziną medyczną zajmującą się poprawianiem kondycji zdrowej skóry. Składają się na nią porady odnośnie »

Jak działa Fraxel?

Fraxel jest używany do zabiegów na uszkodzonej skórze poprzez dokonywania nieszkodliwych penetracji zewnętrznych warstw skóry. Każde przejście stymuluje około od 15 do 20 procent skóry, w wyniku czego zwykle potrzebny jest więcej niż 1 zabieg.

Metoda ta chroni skórę przed nadmiernym uszkodzeniem na raz i skraca czas rekonwalescencji po zabiegu, który jest wymiernie dłuższy w zabiegach innymi laserami (np. CO2). Przed zabiegiem laserem Fraxel skóra jest dokładnie czyszczona - możliwe jest również nałożenie maści, która znieczuli skórę i zwiększy komfort zabiegu.

W trakcie zabiegu dermatolog będzie dokonywał przebiegów laserem, co może być odczuwalne jako ciepło lub uszczypnięcia, co pacjenci jednak uważają za prawie bezbolesne.

Zabiegi laserem Fraxel dostępne są w wielu klinikach. Kliniką stawiającą na najwyższą jakość zabiegów jest Lecznica Dermatologii Estetycznej Melitus. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Kliniki.